медичний форум
Записатись вул. Камянецька, 76 (Філармонія) телефон 0966609569
Вул. Пілотська, 1 (Територія Обллікарні) телефон 0682668078Ви не увійшли.
+380966609569
КТ-коронарографія
https://мрт-кт.укр/kt/kt-koronarografiya
КТ-коронарография
https://мрт-кт.укр/ru/kt/kt-koronarografiya
Вперше в Хмельницькому КТ-коронографія серця, артерій, вен без хірургічного втручання, неінвазивна, безболісна
tel:+380966609569
МРТ КТ Хмельницький Медичний центр «Ультрадіагностика» м. Хмельницький, вул. Камянецька, 76
телефон для запису на обстеження:
65-40-65
tel:+380966609569
сайт https://мрт-кт.укр/kt/kt-koronarografiya
https://мрт-скт.укр/article/1204
Вперше в Хмельницькій області в Діагностичному центрі МРТ КТ Ультрадіагностика - Золотий стандарт для оцінки атеросклеротичного ураження вінцевих артерій є 64-КТ, КТ-коронарографія дозволяє оцінити прохідність вінцевих артерій, визначити ступінь їх звуження, виявити анатомічні особливості коронарних артерій. Також можливе оцінити стан порожнин серця і міокарда, виключити патологію висхідного відділу грудної аорти, легеневих артерій і вен. Перевагою КТ-коронарографії є відсутність ускладнень від хірургічних маніпуляцій, необхідних при селективної коронарографії, менша променеве навантаження на пацієнта, можливість оцінити не коронарну патологію органів грудної порожнини на рівні дослідження, а також отримати тривимірні (3D) реконструкції коронарних артерій. На відміну від інтервенційної коронарографії, КТ-коронарографія є амбулаторної процедурою - все дослідження з урахуванням часу на підготовку займає не більше 1,5-2 годин.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
У світі існує всього 4 методики для оцінки стану коронарних артерій: інтервенційна селективна коронарографія, КТ-коронарографія, МР-коронарографія і внутрішньосудинна ультразвукова діагностика.
Найбільшого поширення та клінічну значимість в закордонних клініках мають КТ-коронарографія і селективна коронарографія. КТ-коронарографія використовується як метод скринінгу патології та уточнення анатомічних особливостей коронарних артерій. Селективна інтервенційна коронарографія застосовується в основному як метод лікування (стентування) або на етапі передопераційної підготовки.
МР-коронарографія і внутрішньосудинна ультразвукова діагностика застосовуються рідко, переважно в наукових цілях. Це обумовлено більшою складністю проведення дослідження та відсутністю додаткової інформації для оцінки ступеня атеросклеротичного ураження і звуження коронарних артерій у порівнянні з КТ-коронарографією та інтервенційної селективної коронарографією.
В Україні абсолютна більшість досліджень коронарних артерій виконується за допомогою інтервенційної коронарографії. КТ-коронарографія проводиться в одиничних центрах і не є рутинним дослідженням. МР-коронарографія і внутрішньосудинне ультразвукове дослідження для вивчення коронарних артерій в нашій країні не застосовуються.
Розглянемо переваги і недоліки селективної інтервенційної коронарографії та КТ-коронарографії.
В Україні досі інтервенційна коронарографія була золотим стандартом в оцінці ступеня звуження коронарних артерій, тому по суті є люменографіей (lumen - світло, просвіт, graphice - малювання, креслення) - методикою для відображення просвіту артерій. Тобто, вводячи контрастну речовину безпосередньо в просвіт коронарної артерії, ангіохірург може оцінити діаметр просвіту артерії і наявність / відсутність стенозу. Однак при інтервенційної коронарографії зображення «тривимірного» судинного русла представляється в двомірної проекції на площині і для достовірного виявлення звуження судини необхідно дослідження в кількох проекціях.
Селективна коронарографія передбачає проведення катетера через стегнову або плечову артерію в аорту і проксимальний відділ коронарної артерії. У зв'язку з інвазивністю процедури можливі ускладнення у вигляді повітряної емболії, аневризми аорти, гострої оклюзії або механічної обструкції коронарних артерій катетером, відриву пристінкового тромбу під час катетеризації аорти або лівого шлуночка, гострого інфаркту міокарда, фібриляції шлуночків і раптової смерті. Імовірність вищеперелічених ускладнень за даними зарубіжних авторів наближається до 2%. Також під час процедури існує досить висока ймовірність утворення тромбів і тромбоемболії (близько 12-15%), що вимагає введення антиагрегантов перед проведенням коронарографії. Крім того можливе зараження пацієнта інфекційними захворюваннями (вірусні гепатити, ВІЛ та ін.) при використанні багаторазового інструментарію і неадекватною його обробці.
Ще одним негативним моментом є необхідність дотримання суворого постільного режиму протягом 12 годин після проведення інтервенційної коронарографії для запобігання ускладнень з боку місця пункції (кровотеча, гематома).
У всьому світі золотим стандартом для оцінки атеросклеротичного ураження вінцевих артерій є 64-срезовая КТ-коронарографія.
КТ-коронарографія - це неінвазивний дослідження вінцевих артерій, яке виробляється на Мультизрізова рентгенівському комп'ютерному томографі з ЕКГ-синхронізацією. Функція ЕКГ-синхронізації дозволяє реконструювати зображення в певну фазу серцевого циклу (інтервалу RR) - реконструкції виробляють в діастолу, коли коронарні артерії нерухомі.
При КТ-ангіографії вінцевих артерій доктор-радіолог може оцінити не тільки просвіт артерії і її звуження, а й саму стінку судини - наявність атеросклеротичних бляшок, що не звужують просвіт артерії і їх характер (звапнінням / необизвествленная). При цьому виходять зображення в аксіальній площині з можливістю подальшої реконструкції в будь-якій проекції (сагиттальная, коронарна, косі), а також 3D-реконструкції серця і коронарних артерій. Крім того, при КТ-коронарографії проводиться оцінка не тільки коронарних артерій, але й аорти, легеневих артерій, міокарда, перикарда, порожнин і клапанів серця, легенів, а також видимих відділів черевної порожнини.КТ-коронарографія є неінвазивної методикою, завдяки чому повністю виключається можливість розвитку загрозливих для життя ускладнень, пов'язаних з інтервенцією.
КТ-ангіографія вінцевих артерій є амбулаторної процедурою і проведення її з урахуванням часу на підготовку (40-60 хв) займає не більше 1,5-2 годин. Вже через 5-10 хвилин після закінчення дослідження пацієнт може повернутися до роботи або поїхати додому.
Показання до проведення КТ-коронарографії:
1. Виняток значущих стенозів коронарних артерій у пацієнтів з різною ймовірністю наявності ішемічної хвороби серця
2. Наявність клінічних проявів ІХС при неоднозначних даних УЗД, ЕКГ, стрес-тестів, або відсутність клініки стенокардії при виявленні змін на УЗД, ЕКГ, навантажувальних пробах.
3. При виникненні гострого болю в грудній клітці неясного генезу для швидкої і достовірної диференціальної діагностики загрозливих для життя станів (інфаркт міокарда, ТЕЛА, аневризма аорти).
4. Предопераціонная оцінка стану коронарних артерій у пацієнтів, яким плануються різні види оперативних втручань на серці або інших органах (наприклад, протезування клапанів серця).
5. Неінвазівная оцінка стану коронарних шунтів і стентів, діагностика аневризм і вроджених аномалій коронарних артерій.
6. Уточнення даних селективної інтервенційної коронарографії (наприклад, при відсутності контрастування коронарної артерії або шунта, неможливості катетерізіровать коронарну артерію).
Протипоказання. Абсолютних протипоказань до проведення дослідження не існує. Відносні протипоказання можна розділити на:
1.Протівопоказанія до введення контрастної речовини. До них відносяться важкі алергічні реакції на препарати йоду в анамнезі, а також алергія на інші препарати і харчові продукти; ниркова недостатність, гіпертиреоз.
2.Протівопоказанія до проведення рентгенологічного дослідження - вагітність.
3. Інші протипоказання, пов'язані з можливо недостатньою якістю отриманих зображень: некупіруемая аритмія, тахікардія, тяжка серцева недостатність з низькою фракцією викиду, неадекватне співпраця пацієнта (в т. Ч., Різна ступінь порушення свідомості).
Згідно з даними американських, європейських і японських авторів, чутливість та специфічність 64-срезовой КТ-коронарографії в порівнянні з інтервенційної коронарографією становлять 86% -100% і 88% -98,7% відповідно. Ймовірність виявлення стенозів коронарних артерій за допомогою інтервенційної коронарографії при виявленні їх на КТ-коронарографії становить 92,9% -94% (positive predictive value). За відсутності змін вінцевих артерій на КТ-коронарографії, ймовірність відсутності патології на інтервенційної селективної коронарографії становить 95% -100% (negative predictive value). Ці дані підтверджують високу точність та діагностичну значущість 64-срезовой КТ-коронарографії у виявленні атеросклеротичного ураження і звуження коронарних артерій.
Однак при високій точності, комфортності для пацієнтів і мінімальному ризику ускладнень, застосування КТ-коронарографії в Україні є епізодичним. На сьогоднішній день в Хмельницькому в Діагностичному центрі МРТ КТ Ультрадіагностика зроблено повністю базу для успішного проведення 64-срезовой КТ-коронарографії.
Дані з іншого діагностичного центру України (жовтень 2010 року) було проведена 101 пацієнтові [78 чоловіків (77,2%) і 23 жінок (22,8%)]. Атеросклеротичнеураження коронарних артерій було виявлено у 75 осіб (74,3%). У більшості пацієнтів атеросклеротичні бляшки локалізувалися в 3 і більше сегментах артерій (42 пацієнтів - 56,0%), у двох сегментах артерій - у 16 пацієнтів (21,3%). Атеросклеротичні бляшки в одному із сегментів коронарних артерій були виявлені у 17 пацієнтів (22,7%).Незміненими коронарні артерії виявилися у 26 чоловік (25,7%), атеросклеротичне ураження коронарних артерій з незначним їх стенозом (менше 30%) було виявлено у 15 пацієнтів (14,9%). З 11 чоловіків і 15 жінок з незміненими коронарними артеріями, у 10 були виявлені внесердечние зміни, ймовірно викликають напади болю в грудній клітці - грижа стравохідного отвору діафрагми, виражені дегенеративно-дистрофічні зміни грудного відділу хребта. Таким чином, завдяки застосуванню КТ-коронарографії 41 пацієнт (40,6%) зумів уникнути недоцільною інтервенційної коронарографії та пов'язаних з нею ризиків. Значущі стенози (> 50%) були виявлені в 125 сегментах артерій, з них субтотальні стенози становили 18,4% (23). Більшість атеросклеротичних бляшок, значно звужують просвіт артерії, виявлено в лівої передньої низхідної артерії та її гілках (60 уражених сегментів - 48%), з них субтотальні стенози виявлені у 9 пацієнтів. У 8 пацієнтів (7,9%) зі стертою клінікою та / або сумнівними даними стрес-тестів і нормальної ЕКГ були виявлені значущі стенози коронарних артерій. Аномальне відходження правої коронарної артерії від лівого синуса Вальсальви було виявлено у 1 пацієнта. Дослідження було виконано через 2 дні після проведення інтервенційної селективної коронарографії, під час якої катетерізіровать праву коронарну артерію не вдалося. Аномальне відходження правої коронарної артерії від лівого синуса Вальсальви вважається злоякісним варіантом, тому артерія проходить між аортою і легеневим стовбуром і може здавлюватися при підвищенні артеріального тиску. У пацієнтів з даною аномалією надмірне фізичне навантаження, стрес можуть стати причиною раптової коронарної смерті внаслідок здавлення правої коронарної артерії. У трьох пацієнтів було виявлено аномальне відходження і курс лівої огинаючої артерії: гирлі артерії розташовувалося в правому синусе Вальсальви, нижче гирла правої коронарної артерії; артерія проходила позаду кореня аорти, між аортою і лівим передсердям і далі приймала нормальний курс в передсердно-шлуночкової борозни зліва. Досить частою знахідкою з'явилися міокардіальні містки - у 24 пацієнтів ліва передня низхідна коронарна артерія проходила в товщі міокарда лівого шлуночка. Вищеперелічені аномалії коронарного русла вважаються доброякісними за своїм перебігом і при відсутності атеросклеротичного ураження артерій зазвичай не є причиною ішемії міокарда. Випадковою знахідкою у одного з пацієнтів була периферична пухлина в 10 сегменті лівої легені, що не виявлена при попередній рентгенографії у зв'язку з розташуванням її за тінню серця в прямій проекції. Таким чином, мультідетекторна КТ-коронарографія дозволяє достовірно оцінити ступінь атеросклеротичного ураження і звуження коронарних артерій, виявити анатомічні особливості судин серця, а також виявити внесердечних патологію, яка є причиною болю в грудній клітці. Завдяки КТ-коронарографії ми маємо можливість неінвазивної оцінки стану вінцевих артерій у пацієнтів зі стертою клінікою і сумнівними даними інших методів дослідження, і провести відбір пацієнтів для проведення інтервенційної селективної коронарографії (стентування, шунтування).
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
ГлавнаяНовостиКТ—коронарография. Экспертный уровень.
КТ—КОРОНАРОГРАФИЯ. ЭКСПЕРТНЫЙ УРОВЕНЬ.
Коронарография - наиболее информативный метод оценки состояния коронарных артерий, который позволяет оценить их проходимость, степень сужения, выявить анатомические особенности. А также дает возможность оценить состояние полостей сердца и миокарда, исключить патологию восходящего отдела грудной аорты, легочных артерий и вен.
Преимуществом КТ-коронарографии является отсутствие осложнений от хирургических манипуляций, меньшая лучевая нагрузка, возможность оценить не коронарную патологию органов грудной полости на уровне исследования, а также получить трехмерные (3D) реконструкции коронарных артерий. Процедура является амбулаторной - все исследование с учетом времени на подготовку занимает не более 1,5 — 2 часа.
Именно ЭКГ—синхронизация позволяет получить наиболее четкие, «неподвижные» изображения сердца и венечных артерий в тот момент, когда сердце находится в фазе расслабления.
Показания к проведению КТ—коронарографии:
Исключение значимых сужений коронарных артерий у пациентов с различной вероятностью наличия ишемической болезни сердца;
Наличие клинических проявлений стенокардии при неоднозначных данных УЗИ, ЭКГ, нагрузочных тестов, либо отсутствие клиники стенокардии при выявлении изменений на УЗИ, ЭКГ, нагрузочных пробах;
При возникновении острой боли в грудной клетке неясного характера для быстрой и достоверной дифференциальной диагностики угрожающих жизни состояний (инфаркт миокарда, тромбоэмболия легочных артерий, расслаивающая аневризма аорты);
Предоперационная оценка состояния коронарных артерий у пациентов, которым планируются различные виды оперативных вмешательств на сердце или других органах;
Неинвазивная оценка состояния коронарных шунтов и стентов;
Диагностика аневризм и врожденных аномалий коронарных артерий;
Уточнение данных селективной интервенционной коронарографии.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
[ Згенеровано за 0.100 сек, 9 запитів виконано - Використано пам'яті: 615.59 Кбайт (Пік: 648.48 Кбайт) ]