медичний форум
Записатись вул. Камянецька, 76 (Філармонія) телефон 0966609569
Вул. Пілотська, 1 (Територія Обллікарні) телефон 0682668078Ви не увійшли.
Яка ціна на проведення обстеження МРТ пропонуються діагностичними центрами м. Хмельницького. Пройти МРТ ціна Показання до проведення МРТ магнітно - резонансної томографії
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
МРТ КТ Хмельницький
Медичний центр Ультрадіагностика м. Хмельницький
МРТ КТ записатись на обстеження Кам'янецька, 76 Філармонія 0966609569, Пілотська, 1 Обласна лікарня 0682668078 діагностику пройти зробити
Остання редакція Olegdoctor (2015-03-24 15:20:55)
Неактивний
МРТ
За яке остеження яка ціна і на якому МРТ проводиться і ким?
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Будь яке обстеження. Причому дивляться все і досконально. Лікарі вищої категорії з найбільшим стажем роботи в Хмельницкому. Проводять обстеження від початку і поки не зрозуміють в чому причина. Молодці. На найпотужнішому обладнанні в Хмельницькій області.
Неактивний
Задоволена проходженням мрт гіпофізу в Ультрадіагностиці
Добрий дeнь, хочу дізнатись скільки коштуватимe МРТ молочних залоз?
Доброго дня, дивіться за цим посиланням https://мрт-кт.укр/mrt/mrt-molochnykh-zaloz вони одні в Хмельницькій області роблять мрт молочних залоз і грудей
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Що означає термін МРТ
Магнитно-резонансна томографія це томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу.
мрт или магнитно-резонансная томографияЯкщо звернутися до медичного словником за тлумаченням, він видасть вам ось такоe хитромудре і громіздке визначення, яке не кожен і зрозуміє.
МРТ що це таке?
Магнітно-резонансна томографія це томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища, ядерного магнітного резонансу. Метод МРТ заснований на вимірюванні електромагнітного відгуку ядер атомів водню на порушення їх певною комбінацією електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості.
Важкувато, чи не так? Ви можете прочитати раз десять і не вникнути в суть, схопитися за голову і запитати себе «навіщо мені це потрібно?». Так найчастіше запитують себе люди. Але трохи краще для вас буде, якщо все, що ви не знаєте, ви спробуєте зрозуміти. І в першу чергу, якщо це стосується вашого ж здоров’я. Якщо пояснити це людською мовою, то все виходить набагато простіше. Перше слово, яке викликає сумнів в розумінні терміну МРТ це томографічний. Насправді томографія є нешкідливий метод дослідження по верствам внутрішньої структури об’єкта за допомогою світлових променів. Оскільки промені просвічують об’єкт в різних пересічних напрямах, можна отримати точне і чітке зображення певного об’єкта.
Зверніть вашу увагу на словосполучення «фізичне явище ядерного магнітного резонансу». Ще зі шкільного курсу фізики ви знаєте, що фізичним явищем можна вважати все, що виявляється за допомогою фізичних дій, як, наприклад, шум, рух і переміщення твердих тіл, блискавка, фотоспалах і т.д. Ядерний магнітний резонанс – це відносно новий вид отримання зображення внутрішніх органів. І якщо підсумувати всі значення, то можна сказати, що як люди бачать днем за допомогою сонця, то так само за допомогою спеціальних хвиль можна отримати чітке і точне зображення певного органу. МРТ не тільки надає можливість дивитися крізь шкіру, але і більш точно помічати можливі новоутворення, наприклад пухлини.
Якщо ж ви зовсім не знайомі з цим методом, то для легшого сприйняття ви можете порівняти МРТ з рентгеном. Так, лікарі відразу ж скажуть, що це різні речі, але для непосвяченого людини так буде простіше. Звичайно, технології різні, але результат той же. На рентгенівському знімку ви отримуєте картинку, але більш обмежену, ніж МРТ-зображення. Якщо ж вам стало цікаво почитати про цей метод, детальну інформацію ви можете почитати на нашому сайті https://мрт-кт.укр/mrt
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Ультрадіагностика пропонує медичні послуги високої якості, відповідно з оригіналом протоколів діагностика томографія досліджень, клієнтам у такому регіоні: Хмельницький, Хмельницька область, Хмельницький район, Хмельницька область Білогір'я, Білогірський район, Хмельницька область Віньківці, Віньковецький район, Хмельницька область Волочиськ, Волочиський район, Хмельницька область Городок, Городоцький район, Хмельницька область Деражня, Деражнянський район, Хмельницька область Дунаївці, Дунаєвецький район, Хмельницька область Ізяслав, Ізяславський район, Хмельницька область Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область Красилів, Красилівський район, Хмельницька область Летичів, Летичівський район, Хмельницька область Нова Ушиця, Новоушицький район, Хмельницька область Полонне, Полонський район, Хмельницька область Славута, Славутський район, Хмельницька область Старокостянтинів, Старокостянтинівський район,Хмельницька область Нетішин Нетішинський район, Хмельницька область Теофіполь, Теофіпольський район, Хмельницька область Чемерівці, Чемеровецький район, Хмельницька область Шепетівка, Шепетівський район, Хмельницька область Ярмолинці, Ярмолинецький район
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Велику частину досліджуваних пацієнтів МРТ складають хворі з симптомами ураження ЦНС.
За допомогою МРТ можна детально розглянути тонкі структури головного мозку, оцінити їх форму, розміри, однорідність, васкуляризацію. Можливе виявлення новоутворень, ділянок ішемії, крововиливів або запальних вогнищ. На відміну від далеко небезпечною мієлографії представляється можливою візуалізація спинного мозку і спинномозкових нервів, оцінка їх структури, форми, особливостей кровопостачання. За допомогою МРТ неінвазивно досліджується наявність не тільки компресійних уражень спинного мозку, але і інтрадуральних інтрамедуллярних пухлин, дегенеративних, запальних, васкулярних, деяких метаболічних порушень спинного мозку, контурів, що не змінюють його, і, отже, невидимих на мієлограмах. У випадках пухлин оболонок спинного мозку можна оцінити їх поширеність в навколишніх тканинах. Вдається діагностувати поразки корінців спинномозкових нервів, що не виявляються на мієлограмах.
МРТ дозволяє не тільки локалізувати патологічний осередок в спинному або головному мозку, але і розпізнати його природу, поширеність. Використовуючи ЯМР-томографію, можна виконати ангіографію судин головного і спинного мозку навіть без введення контрастної речовини. Можна сказати, що в діагностиці більшості патологій головного і спинного мозку МРТ є експертним методом, при цьому з мінімальним ризиком для здоров'я пацієнта.
За допомогою комп'ютерної томографії (КТ-діагностики) можна діагностувати аномалії шлуночків (вторинну гідроцефалію), зсув серединних структур, набряк, ущільнення паренхіми, а також надходження надмірної кількості контрасту в паренхіму або перивентрикулярную область. КТ не дуже інформативний метод для дослідження головного мозку у дрібних домашніх тварин порівняно з МРТ. Магнітно-резонансна томографія дозволяє набагато краще візуалізувати описані вище пошкодження, оскільки метод чутливіший.
МР ангіографія дозволяє бачити судини і знаходити їх звуження, а також аневризми і мальформації.
Ще одна сфера застосування МРТ у ветеринарії — діагностика захворювань опорно-рухової системи. Якщо патологічні зміни кісток і суглобів в більшості випадків можна діагностувати рентгенологічний, то порушення м'ягкотканьових структур — м'язів, сухожиль, зв'язок, суглобових капсул, периферичних нервів, судин — часто залишаються для лікаря поза досяжністю.
За допомогою МРТ можна діагностувати онкологічні, запальні, дегенеративні захворювання кісток і суглобових структур на ранніх, не доступних для рентгенографії, стадіях. У діагностиці тендосиновіітів, травм сухожиль, деякого артрозу, артритів, невритів, міозитів і інших причин хронічної, рецидивуючої кульгавості МРТ виявляється незамінною. Так, наприклад, розривши або тендосиновііт сухожилля двоголового м'яза плеча — одні з найбільш частих причин кульгавості, що не проходить, на грудну кінцівку — чітко видні при проведенні МРТ, тоді як при рентгенографії вони виявляються лише на пізній стадії, коли розвивається мінералізація сухожилля. Аналогічна ситуація складається при розвитку саркоми м'яких тканин кінцівок|скінченностей|.
В порівнянні з КТ, МРТ володіє більшою дозвільною здібністю до візуалізації структур м'яких тканин, розташованих як усередині суглоба, так і поза ним. З|із| МРТ можливо одночасно візуалізувати всі компоненти суглоба, що дозволяє виявити безліч різних аномалій. В даний час за допомогою МРТ складно ідентифікувати патології суглобового хряща. Частіше всіх МРТ призначають для діагностики патологій внутрішніх структур колінного суглоба, таких як меніски і хрестоподібна зв'язка, а також для обстеження стану м'яких тканин плечового і ліктьового суглобів. На Т1 синовіальна рідина володіє низькою провідністю сигналу (темне поле) на відміну від жирового прошарку колінної чашки, яка володіє високою провідністю (яскраве поле). У суглобовому хрящі сигнал помірної яскравості. Темна лінія, позначаюча субхондральну поверхню кістки, візуально відокремлює суглобовий хрящ від трабекулярної кістки.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Магнітно-резонансна томографія
Мова
Спостерігати
Редагувати
Магні́тно-резона́нсна томогра́фія, МРТ (англ. magnetic resonance tomography, MRT або англ. magnetic resonance imaging, MRI) — томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу (ЯМР).[3] Метод ґрунтується на вимірюванні електромагнітного відгуку атомних ядер, найчастіше ядер атомів водню[4], а саме на їхньому збудженні за допомогою певної комбінації електромагнітних хвиль у сталому магнітному полі високої напруженості.
Магнітно-резонансна томографія
Зображення
Коротка назва
IRM[1], МРТ, MRI і MRT
Ґрунтується на
ядерний магнітний резонанс[2]
CMNS: Магнітно-резонансна томографія у Вікісховищі
Магнітно-резонансна картина головного мозку в нормі
Цей метод дає змогу одержати висококонтрастне зображення тканин тіла, і тому його широко застосовують у медицині, у візуалізації тканин мозку, серця, м'язів, а також новоутворень, порівняно з іншими методами медичної візуалізації (такими, наприклад, як комп'ютерна томографія чи рентгенографія).
Зміст
Вступ
Редагувати
МРТ — це неінвазивний метод медичного обстеження, який широко застосовують у медичній діагностиці та контролі адекватності лікування хворого. На відміну від комп'ютерної томографії та рентгенівського дослідження, під час використання цього методу організм не зазнає впливу іонізуючого випромінювання. Натомість зображення формується під впливом потужного магнітного поля та електромагнітних хвиль із застосуванням комп′ютерної обробки для одержання чіткої деталізації м′яких тканин, кісток та інших внутрішніх структур організму. Для підвищення чіткості зображення часто застосовують контрастні речовини. За допомогою МРТ можна діагностувати патологічні зміни, які неможливо побачити при використанні інших методів медичної візуалізації.
Побічні ефекти МРТ невідомі, однак існує низка протипоказань.
Методики МРТ постійно вдосконалюють. Для візуалізації різних структур організму випробовують нові послідовності електромагнітних імпульсів і застосовують нові методи обробки даних, що дозволяє досягнути високого рівня деталізації, наприклад, одержувати зображення ділянок мозку менш ніж 1 мм завтовшки.
До удосконалення процедури МРТ долучаються вчені та компанії з різних галузей. Зокрема, компанія Facebook анонсувала, що працює над тим, щоб навчити штучний інтелект швидше читати результати магнітно-резонансної томографії. Планується, що час проходження процедури скоротиться з 30 хв до 3 хв, що, в свою чергу, знизить ціну процедури. Для реалізації проекту дослідницький центр корпорації отримав 3 млн знімків МРТ, 10 тис. з котрих — клінічні. Надані знімки є конфіденційними і не містять відомостей, які охороняються законодавством. Разом з Facebook над розробкою працює лабораторія FAIR AI і відділ радіології NYU School of Medicine.[5]
Історія відкриття
Редагувати
Роком винайдення МРТ вважають 1973 рік, коли професор хімії Пол Лотербур опублікував у журналі Nature статтю «Формування зображень за допомогою індукованої локальної взаємодії: приклади застосування ядерного магнітного резонансу»[6][7]. Наприкінці 70-х професор фізики Ноттінгемського університету Пітер Менсфілд розробив математичний метод, завдяки якому сканування займало декілька секунд, а не годин, і який дозволив отримувати більш чітке зображення.
Термін «ЯМР-томографія» було замінено на «МР-томографія» 1986 року з причин розвитку у людей нуклеофобії після Чорнобильської аварії. У новому терміні відсутнє нагадування про «ядерність» походження методу, що і дало змогу впровадити його в повсякденну медичну практику[8].
Метод
Редагувати
Магнітно-резонансний томограф
Метод ядерного магнітного резонансу базується на дослідженні насиченості тканин організму воднем та їхніх магнітних властивостей, пов'язаних із перебуванням в оточенні різних атомів і молекул. Ядро водню складається з одного протону, який має магнітний момент (спін) і змінює свою просторову орієнтацію у потужному магнітному полі. Також зміна просторової орієнтації відбувається через вплив додаткових (градієнтних) полів на протон та впливу зовнішніх радіочастотних імпульсів, які подаються на специфічній резонансній частоті для даного протону у даному магнітному полі. На основі параметрів протону (спінів), котрі можуть перебувати тільки у двох протилежних фазах, а також їхньої прив'язаності до магнітного моменту протону, можна встановити, в яких саме тканинах знаходиться той чи інший атом водню.
Якщо помістити протон у зовнішнє магнітне поле, то його магнітний момент буде або співнапрямлений, або протилежно напрямлений із магнітним полем, причому у другому випадку його енергія буде вищою. Впливаючи на досліджену ділянку електромагнітним випромінюванням певної частоти частина протонів змінять свій магнітний момент на протилежний, а потім повернуться у вихідний стан. При цьому система збору даних томографа зареєструє виділення енергії під час релаксації попередньо збуджених протонів.
Перші томографи мали індукцію магнітного поля 0,005 Тл, однак якість отриманих зображень була низькою. Сучасні томографи мають потужні джерела сильного магнітного поля. Ці джерела являють собою як електромагніти (зазвичай до 1—3 Тл, в деяких випадках до 9,4 Тл), так і постійні магніти (до 0,7 Тл). Оскільки поле повинно бути достатньо потужним, застосовують надпровідні магніти, що працюють у рідкому гелії, а з постійних магнітів придатні лише дуже потужні, неодимові. Магнітно-резонансний відгук тканин у МР-томографах на постійних магнітах більш слабкий, ніж в електромагнітних, тому вони мають обмежену сферу застосування. Однак постійні магніти можуть мати так звану «відкриту» конфігурацію, що дозволяє проводити дослідження у русі, у положенні стоячи, а також здійснювати доступ лікарів до пацієнта під час дослідження і проведення діагностичних чи лікувальних заходів під контролем МРТ (так звана інтервенційна МРТ).
Для визначення розташування сигналу у просторі, окрім магніту в МР-томографі, застосовують градієнтні котушки, які до загального однорідного магнітного поля додають градієнтне магнітне збурення. Це забезпечує локалізацію сигналу ядерного магнітного резонансу і точне співвідношення досліджуваної ділянки та отримання даних. Дія градієнту, який дозволяє вибрати зріз, забезпечує селективне збурення протонів саме в потрібній ділянці. Потужність і швидкість дії градієнтних підсилювачів належить до найважливіших показників магнітно-резонансного томографа. Від них значною мірою залежить швидкодія, роздільна здатність і співвідношення сигнал/шум.
Застосування
Редагувати
МРТ головного мозку
Редагувати
Мультиплікація, створена з декількох фокальних перерізів голови людини
Магнітно-резонансне зображення коліна
МРТ головного мозку застосовують у нейрохірургії і неврології, що дозволяє з високою точністю виявити патологію тканин головного мозку. Порівняно із КТ, цей метод забезпечує вищу чутливість під час діагностики невеликих пухлин та кращу візуалізацію задньої черепної ямки. Отримане зображення дає змогу виразно розрізнити сіру і білу речовину, що дозволяє діагностувати цілий ряд патологічних процесів у центральній нервовій системі, включаючи демієлінізуючі захворювання, деменцію, цереброваскулярні захворювання, нейроінфекції та епілепсію[9]. Оскільки під час дослідження отримують численні зображення із проміжком у кілька мілісекунд, це дозволяє побачити реакцію мозку на різні стимули, дослідити як функціональні, так і структурні аномалії мозку, та діагностувати більшість психічних розладів. Метод використовують також у стереотаксичній хірургії під контролем МРТ — в радіохірургії для лікування пухлин головного мозку, артеріовенозних мальформацій та інших захворювань, що потребують хірургічного лікування.
МРТ серцево-судинної системи
Редагувати
МРТ серцево-судинної системи доповнює інші методи візуалізації, такі як ехокардіографія, КТ серця і ядерна медицина. До сфери її застосувань входять обстеження при ішемічній хворобі серця, кардіоміопатії, міокардиті, гемохроматозі, вроджених вадах серця тощо.
МРТ опорно-рухового апарату
Редагувати
Діагностика захворювань опорно-рухового апарату включає МРТ хребта, діагностику захворювань суглобів і пухлин м′яких тканин.
Технології
Редагувати
Дифузійна МРТ
Редагувати
Дифузійна МРТ — метод, що дозволяє визначати дифузію молекул води в біологічних тканинах. Дифузійну МРТ застосовують для діагностики інсультів та інших неврологічних порушень (наприклад, розсіяного склерозу).
МР-перфузія
Редагувати
Метод, що дозволяє оцінити проходження крові через судини різних тканин організму, зокрема тканин мозку і печінки. Метод дозволяє визначити ступінь ішемії головного мозку та інших органів, зокрема, порушення кровотоку через утворення циротичних вузлів при цирозі печінки.
МР-спектроскопія
Редагувати
Магнітно-резонансна спектроскопія (МРС) — метод, що дозволяє виявити біохімічні зміни тканин при різних захворюваннях. МР-спектри відображають процеси метаболізму. Порушення метаболізму, як правило, виникають до появи клінічних проявів захворювання, тому на основі даних МРС можна діагностувати захворювання на ранніх етапах розвитку.
Види МРС:
МРС внутрішніх органів;
МРС біологічних рідин.
МР-ангіографія
Редагувати
МР-ангіографічне зображення в 3D-режимі, що показує аневризму селезінкової артерії
Магнітно-резонансна ангіографія (МРА) — метод отримання зображення кровоносних судин за допомогою магнітно-резонансного томографа. Дослідження проводиться на томографах з величиною індукції магнітного поля не менш ніж 0,3 Тл. Метод дозволяє оцінювати як анатомічні, так і функціональні особливості кровотоку. МРА ґрунтується на відмінності сигналу рухомої тканини (крові) від сигналу навколишніх нерухомих тканин, що дозволяє отримувати зображення судин без застосування будь-яких рентгеноконтрастних засобів. Для отримання більш чіткого зображення застосовують особливі контрастні речовини на основі парамагнетиків (гадоліній).
Функціональна МРТ
Редагувати
Функціональна МРТ[en] (фМРТ) — метод картування кори головного мозку, що дозволяє визначити для кожного пацієнта індивідуальне розташування та особливості функціювання ділянок мозку, які відповідають за рух, мову, зір, пам'ять та інші функції. Суть методу полягає в тому, що при роботі певних ділянок мозку в них посилюється кровотік. У процесі проведення фМРТ пацієнту пропонують виконати певні завдання, потім реєструють ділянки з посиленим кровотоком та накладають їхнє зображення на звичайну МРТ мозку.
Протипоказання
Редагувати
Існують як відносні протипоказання, при яких проведення дослідження можливе за певних умов, так і абсолютні, при яких проводити дослідження недопустимо.
Абсолютні протипоказання:
встановлений кардіостимулятор (зміни магнітного поля можуть імітувати серцевий ритм);
феромагнітні чи електронні імплантати середнього вуха;
великі металічні імплантати, феромагнітні уламки;
феромагнітні апарати Ілізарова.
Відносні протипоказання:
інсулінові помпи;
нервові стимулятори;
неферомагнітні імплантати внутрішнього вуха;
протези клапанів серця (у високих полях, при підозрі на дисфункцію);
кровоспинні кліпси (крім судин мозку);
декомпенсована серцева недостатність;
перший триместр вагітності;
клаустрофобія;
неадекватність пацієнта;
тяжкий/вкрай тяжкий стан пацієнта за основним/супутнім захворюванням;
наявність татуювань, що виконані металовмісними барвниками (можуть виникати опіки).
Титан, який широко застосовують у протезуванні, не є феромагнетиком і практично безпечний при МРТ. Виняток — наявність татуювань, що виконані титановмісними барвниками (наприклад, на основі діоксиду титану).
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Що означає термін "МРТ"
Магнитно-резонансна томографія - томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу.
мрт или магнитно-резонансная томографияЯкщо звернутися до медичного словником за тлумаченням, він видасть вам ось такоe хитромудре і громіздке визначення, яке не кожен і зрозуміє.
МРТ що це таке?
«Магнітно-резонансна томографія – томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища, ядерного магнітного резонансу. Метод МРТ заснований на вимірюванні електромагнітного відгуку ядер атомів водню на порушення їх певною комбінацією електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі високої напруженості».
Важкувато, чи не так? Ви можете прочитати раз десять і не вникнути в суть, схопитися за голову і запитати себе «навіщо мені це потрібно?». Так найчастіше надходять люди. Але трохи краще для вас буде, якщо все, що ви не знаєте, ви спробуєте зрозуміти. І в першу чергу, якщо це стосується вашого ж здоров’я. Якщо пояснити це людською мовою, то все виходить набагато простіше. Перше слово, яке викликає сумнів в розумінні терміну МРТ – це «томографічний». Насправді томографія – нешкідливий метод дослідження по верствам внутрішньої структури об’єкта за допомогою світлових променів. Оскільки промені просвічують об’єкт в різних пересічних напрямах, можна отримати точне і чітке зображення певного об’єкта.
Зверніть вашу увагу на словосполучення «фізичне явище ядерного магнітного резонансу». Ще зі шкільного курсу фізики ви знаєте, що фізичним явищем можна вважати все, що виявляється за допомогою фізичних дій, як, наприклад, шум, рух і переміщення твердих тіл, блискавка, фотоспалах і т.д. Ядерний магнітний резонанс – це відносно новий вид отримання зображення внутрішніх органів. І якщо підсумувати всі значення, то можна сказати, що як люди бачать днем за допомогою сонця, то так само за допомогою спеціальних хвиль можна отримати чітке і точне зображення певного органу. МРТ не тільки надає можливість дивитися крізь шкіру, але і більш точно помічати можливі новоутворення, наприклад пухлини.
Якщо ж ви зовсім не знайомі з цим методом, то для легшого сприйняття ви можете порівняти МРТ з рентгеном. Так, лікарі відразу ж скажуть, що це різні речі, але для непосвяченого людини так буде простіше. Звичайно, технології різні, але результат той же. На рентгенівському знімку ви отримуєте картинку, але більш обмежену, ніж МРТ-зображення. Якщо ж вам стало цікаво почитати про цей метод, детальну інформацію ви можете почитати на нашому сайті.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Що таке МРТ
Магнітно-резонансна томографія — це тип неінвазивного медичного дослідження, в результаті якого можна отримати детальне зображення людського організму. Апарат МРТ працює за допомогою ядерного магнітного резонансу. Процедура найбільш ефективна для дослідження м’яких тканин та всіх органів тіла людини
МРТ в Хмельницькому може призначити лікар для встановлення діагнозу або для оцінки результативності раніше призначеного лікування. На відміну від комп’ютерної томографії та рентгенівського дослідження, магнітно-резонансна томографія (МРТ) не виробляє іонізуючого випромінювання, яке несприятливо впливає на організм людини. Саме тому МРТ вважається одним з найбезпечніших видів обстежень.
Принцип роботи МРТ полягає в використанні сильного магнітного поля. Під впливом магнітно-резонансного томографа ядро атома водню в тілі людини змінює свою орієнтацію в просторі. Завдяки впливу магнітного поля на ядра атомів, існує можливість визначити концентрацію води в тому чи іншому органі. Лікар аналізує отримане за допомогою томографа зображення, і може підтвердити або спростувати попередній діагноз лікаря.
Перевагою магнітно-резонансної томографії перед іншими типами сканування людського тіла є те, що за допомогою даного методу можна отримати зображення будь-якої частини тіла. Процедура МРТ особливо ефективна при дослідженні м’яких тканин і нервової системи.
Що показує МРТ
Часто пацієнти запитують, МРТ що показує? За допомогою томографії можна виявити такі несприятливі процеси в організмі як:
пошкодження кровоносних судин;
онкологічні захворювання;
травми головного і спинного мозку;
розсіяний склероз і ступінь його прогресу;
інсульт і його наслідки;
хвороби очей і внутрішнього вуха;
закорковування кровоносних судин;
наслідки серцевого нападу;
хвороба серця;
дефекти в структурі серця;
кісткові інфекції;
пошкодження суглобів;
проблеми з хребтом та ін..
Також МРТ призначають для перевірки стану і можливих змін в структурі жіночих грудей, печінки, нирок, органів малого таза, підшлункової залози, органів черевної порожнини. МРТ є одним з найточніших видів діагностики внутрішніх захворювань, при якому відсутнє променеве навантаження на організм людини. Томографія дозволяє показати найменші зміни в структурі тканин органів і діагностувати захворювання на ранньому терміні. А чим раніше встановлено недугу, тим простіше її вилікувати.
Як проходить процедура МРТ
Питання як роблять МРТ задає собі кожен спрямований на процедуру пацієнт. Залежно від досліджуваної частини тіла і підозрюваної патології, перед початком процедури хворий може отримати укол з контрастною речовиною. Дана речовина на основі розчину гадолінію «світиться» на зображеннях. У деяких випадках така особливість дозволяє побачити патологію набагато точніше.
Стандартна процедура МРТ починається з того, що обстежуваний лягає на висувний стіл, який плавно в’їжджає всередину апарату. Перебуваючи в середині пристрою, пацієнт повинен лежати максимально нерухомо, в іншому випадку результати можуть бути перекручені.
Тіло може перебувати всередині апарату повністю або ж частково. Це залежить від досліджуваної ділянки тіла. Коли людина занурюється всередину машини, доктор включає МРТ пристрій. Під його дією в організмі створюється потужне магнітне поле, комп’ютер приймає сигнали та передає зображення на монітор. Апарат МРТ пошарово сканує організм і передає дані у вигляді серії зображень на робочу станцію лікаря радіолога для подальшого аналізу і винесення діагностичного висновку.
При проведенні МРТ пацієнт може чути найрізноманітніші звуки, і навіть гучний стукіт. Це нормально — машина керує магнітним полем за допомогою складної системи електромагнітів, яка називається «підсилювач градієнта магнітного поля». Часто можна відчути поколювання, яке виникає під дією апарату і позначається в медицині як стимуляція нервів.
Під час проведення МРТ і КТ процедури, доктор знаходиться поза кабінетом і спостерігає за пацієнтом зі спеціально обладнаної кабіни. У ситуації, коли хворий відчуває дискомфорт, він може зв’язатися з лікарем за допомогою спеціального обладнання.
Після закінчення процедури лікареві знадобиться деякий час, щоб вивчити отримані знімки. Час, необхідний для встановлення діагнозу, залежить від кваліфікації лікаря і складності випадку. Як правило, результат обстеження можна отримати на наступний день, на Viber або електронну пошту, а також можна забрати друкований варіант в протягом місяця після обстеження.
Коли потрібне проведення МРТ з контрастом
Чи є особливості у процедури МРТ, якщо вам призначили дослідження з контрастом? Після введення контрастної речовини в організм, ви можете відчути присмак металу в роті. Це абсолютно нормально. Введення речовини в організм абсолютно безболісне і не викликає побічних реакцій. Контраст ефективний при діагностуванні раку головного мозку, пошкоджень спинного мозку, пухлин. МРТ з контрастом необхідно у випадках, коли:
Пацієнт відновлюється після видалення гриж в області хребта. МРТ хребта показує, як відбувається одужання.
Необхідно діагностувати або виключити пухлину.
Потрібно дослідити кровоносну систему.
Та багато другого.
При цьому існує кілька протипоказань, пов’язаних з уколом контрастного реагенту:
дисфункції нирок і печінки;
вагітність;
годування грудьми (в особливих випадках дане протипоказання може бути виключено);
непереносність компонентів речовини;
алергії.
Як часто можна проходити МРТ
МРТ і КТ мають приблизно однакову ефективність, але використовуються для дослідження різних органів і тканин. Між методиками є важлива відмінність. Комп’ютерний томограф продукує зображення за допомогою рентгенівських променів, які мають негативний вплив на організм людини. Цю процедуру можна робити один раз на рік, а в критичних випадках не більше 2-3 разів на рік.
Проводити МРТ можна так часто, як потрібно. Нема потреби робити перерви між дослідженнями, щоб зменшити негативний вплив апарату на організм. МРТ апарат не видає іонізуюче опромінення, а працює шляхом підтримки потужного магнітного поля всередині пристрою. Перебуваючи в такому середовищі, людина не піддається ніякому негативному впливу. Єдине, що може надати небажані наслідки, це страх перед зануренням всередину апарату. Необхідно усвідомити, що процедура абсолютно безпечна і не завдає шкоди здоров’ю, а навпаки допомагає діагностувати хворобу.
Скільки триває процедура МРТ
Немає певного часового проміжку, який потрібен для проведення процедури. Скільки за часом роблять МРТ залежить від досліджуваної ділянки організму, складності випадку, а також обладнання, що використовується.
МРТ головного мозку займає приблизно 30 хвилин, спинного мозку — 20-25 хвилин, заочеревинного простору — 30-40 хвилин. Час процедури може збільшуватися або зменшуватися при різних обставинах. Не варто переживати, якщо на сторінці клініки зазначений один проміжок часу, а ваша процедура тривала менше або більше — лікар точно знає, скільки триває дослідження саме у вашій ситуації.
Як проходить підготовка до МРТ
Ви вже знаєте, як часто можна робити МРТ і як проходить МРТ. Тепер необхідно звернути увагу на процес підготовки. Перше, що потрібно зробити, це повідомити лікаря про всі можливі протипоказання. Лікар буде ставити питання, які потребують максимально точної відповіді. Повідомте фахівця, якщо:
у вас діагностована ниркова недостатність або інші захворювання цих органів;
ви недавно перенесли операцію;
у вас астма або алергія на будь-які медикаменти або харчові продукти;
ви вагітна;
у вашому організмі знаходяться протези клапанів серця;
у вас імплантований нервовий стимулятор;
у вас пірсинг;
у вас є інші металеві імплантати.
Особливо важливо донести до лікаря інформацію про наявність металу в вашому тілі, тому, що магнітне поле в апараті може його притягувати. З цієї ж причини, в приміщення, де проводиться МРТ, не можна вносити електронні пристрої з металевими елементами, інші предмети, виготовлені з цього матеріалу.
В день обстеження надіньте вільний зручний одяг без кнопок або інших металевих застібок. Можливо, вам доведеться зняти одяг і надіти халат на час дослідження.
Перед тим, як увійти до кабінету МРТ, залиште ці предмети за його межами:
мобільний телефон;
монети;
окуляри;
слуховий апарат;
ключі
бюстгальтер на кісточках;
прикраси;
наручний годинник;
банківські карти.
Якщо ви недобре почуваєтеся в закритому просторі, нервуєте з приводу дослідження, повідомте про це лікаря. Можливо, вам вдасться зробити відкрите МРТ або отримати ліки, щоб розслабитися перед обстеженням.
В клініку або медичний центр необхідно приїхати за 10 хвилин до початку процедури. Це гарантує своєчасний початок діагностики. В день проведення дослідження рекомендується їсти та пити, а також вживати необхідні ліки у звичайному режимі. У деяких випадках лікар може попросити не вживати їжу за 4 години до початку сканування, або ж випити певну кількість води. Рекомендації залежать від досліджуваної області організму.
Ми вказали головну інформацію, як підготуватися до МРТ. Пам’ятайте, що в кожному конкретному випадку процедура підготовки може відрізнятися, тому дотримуйтеся рекомендацій лікаря.
Протипоказання до проведення МРТ
Ви вже дізналися МРТ що це таке і що МРТ є одним з найбезпечніших, і водночас найефективніших методів дослідження. Але як і будь-яка інша процедура, томографія рекомендована не всім пацієнтам. МРТ протипоказання включають:
Наявність металевих імплантатів в серцевому м’язі, як, наприклад, протези клапанів серця, тому що під час обстеження кардіостимулятори можуть нагріватися. Також вплив потужного магнітного поля може викликати аритмію. Тому перед обстеженням обов’язково проконсультуйтеся у лікаря, попередьте персонал МРТ про наявність імплантатів.
Вушні та очні імплантати, які містять металеві елементи. Уточніть у свого лікаря та у персоналу МРТ — зазвичай обстеження не проводять деякий час після операції. Проміжок часу, протягом якого не можна робити МРТ, залежить від матеріалу імплантатів.
Інфузійні помпи, під’єднані до судин людини. На час проведення процедури МРТ такі елементи необхідно усунути (якщо можливо).
Катетери з феромагнітними металевими компонентами.
Наявність металевих осколків у тілі людини, наприклад від кульових поранень.
Затискачі судин головного мозку, електронні імплантати середнього вуха.
Зубні протези, розширювачі тканин, будь-які металеві імплантати, слуховий апарат, пірсинг.
Перераховані протипоказання до проведення МРТ є найбільш серйозними. Раніше вважалося, що людям з татуюваннями не варто піддавати своє тіло впливу сильних магнітних полів. Ця думка була спростована в результаті проведення спільного дослідження вченими Великобританії та Німеччини. Тільки одна людина з 330 відчула неприємні відчуття на ділянці шкірі, покритій фарбою. Вони пройшли за добу. Проте, фахівці радять повідомляти лікаря про наявність татуювань на тілі перед проведенням МРТ.
Існують також відносні протипоказання до МРТ. Серед них:
клаустрофобія;
перший триместр вагітності;
наявність внутрішньоматкової спіралі;
наявність стрижнів Харінгтона та інше.
В даних випадках МРТ роблять при максимальній потужності 1.5 тесла, яка не завдає шкоди людині з відносними протипоказаннями.
Переваги проведення дослідження в МРТ-Експерт
МРТ — це безболісна процедура, яка триває від 15 до 90 хвилин, в залежності від розміру досліджуваної області та складності випадку. Від методу діагностики МРТ, кваліфікації лікарів та якості апарату залежить правильність діагнозу й ефективність призначеного лікування.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
[ Згенеровано за 0.060 сек, 9 запитів виконано - Використано пам'яті: 811.45 Кбайт (Пік: 884.84 Кбайт) ]