Хмельницький запис

медичний форум

Записатись вул. Камянецька, 76 (Філармонія) телефон 0966609569

0966609569
Вул. Пілотська, 1 (Територія Обллікарні) телефон 0682668078

0682668078

Ви не увійшли.

#1 2023-08-06 15:38:03

mrtdjjj
Administrator
З Хмельницький
Зареєстрований: 2015-02-23
Повідомлень: 450
Сайт
Windows 10Chrome 115.0

Мрт мамографія молочних залоз грудей

https://mrt-ct.com.ua/mrt/mrt-molochnykh-zaloz

Діагностична МРТ мамографія

Підозра на злоякісне утворення.
Підтверджене злоякісне утворення для визначення мультифокальності і мультіцентрічності зростання.
Неоадьювантна хіміотерапія - для оцінки відповіді на терапію.
Вперше виявлена велика фіброаденома більше 3,0 см.
Раніше виявлена фіброаденома, яка почала збільшуватися.
Комплексні кісти.
Скринінгова МРТ мамографія для пацієнтів з високим індивідуальним ризиком

Рак молочної залози в анамнезі (крім пацієнтів з білатеральною профілактичною мастектомією) - 1 раз на рік.
Рак яєчників зараз або в анамнезі.
Репродуктивні методики - оваріальна стимуляція, ЕКО - до процедури і потім 1 раз на рік.
Рак молочної залози або яєчників у кровних родичів виявлені у віці до 50 років (мама, рідна сестра, дочка, тітка (рідна сестра матері або батька), бабуся по батькові чи матері) - 1 раз на рік з віку на 10 років молодше, ніж був виявлений рак у родича.
Спадкові мутації раку молочної залози і яєчників BRCA1 \ 2 і інші - 1-2 рази на рік з 25 років.
Щільна молочна залоза ACR 2013 категорія C і D - з 40 років 1 раз в 2 роки.
Скринінгова МРТ мамографія для пацієнтів без відомих факторів ризику

З 40 років - раз на 3 роки.
Пацієнти з аугментационною або редукційною маммопластикою - раз в 3 роки.
Тож якщо ви вирішили обстежити молочні залози, обов’язково скористайтеся можливостями сучасної МРТ-діагностики. Адже сьогодні МРТ грудей - це не просто доповнення до одного з методів медичного огляду молочної залози. Це повноцінне універсальне, якісне та точне дослідження.

Магнітно-резонансну томографію наданий момент є  найефективнішим методом діагностики раку молочних залоз. МРТ має застосовуватись як первинний скринінг у пацієнток із щільними молочними залозами (до менопаузи) та нечіткими результатами рентгенівської мамографії. При використанні МРТ можна виявити потенційно виліковний рак на ранніх стадіях, яких часто не видно на мамографі.

Дані порівняння МРТ з іншими методами променевої діагностики дозволяють стверджувати: магнітно-резонансна томографія - це чутливий метод виявлення раку молочної залози та визначення стадії захворювання. Чутливість методу становить 91%, специфічність - 83%.

За допомогою МРТ, проведеної без контрасту, можна отримати інформацію про щільність тканин, наявність кіст, наявність розширення молочних проток, наявність гематоми, наявність витоку або розриву грудних імплантів. МРТ з контрастуванням може показати патологічні утворення в грудях, допомогти розрізнити доброякісні та злоякісні утворення, оцінити розмір і локалізацію будь-якого патологічного утворення, виявити збільшені лімфатичні вузли.

У структурі онкологічної захворюваності жіночого населення рак молочної залози становить понад 26%, а в структурі смертності від онкологічних захворювань - 17%. Це означає, що рак грудей в сьогоднішніх реаліях займає перше місце з-поміж злоякісних новоутворень і стосується кожної двадцятої жінки на планеті. У Європі ця патологія розвивається протягом життя в кожної десятої жінки.

Оскільки сьогодні рак грудей успішно лікують на початкових стадіях, головним у подоланні цієї недуги є її раннє діагностування. Тому жінки повинні пам’ятати про важливість самостійного обстеження та регулярні профілактичні медогляди.


МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/

Неактивний

#2 2025-01-07 04:41:06

mrtdjjj
Administrator
З Хмельницький
Зареєстрований: 2015-02-23
Повідомлень: 450
Сайт
iPadSafari

Re: Мрт мамографія молочних залоз грудей

МРТ мамографія молочних залоз грудей у Хмельницькому: детальний огляд
Що таке МРТ мамографія?
МРТ мамографія, або магнітно-резонансна томографія молочних залоз, є одним з найсучасніших та інформативних методів діагностики захворювань грудей. На відміну від традиційної мамографії, яка використовує рентгенівські промені, МРТ використовує сильне магнітне поле та радіохвилі для створення детальних зображень внутрішніх тканин молочної залози.
Переваги МРТ мамографії:
* Висока точність: МРТ дозволяє виявити навіть найменші зміни в тканинах молочної залози, які можуть бути пропущені при інших видах обстеження.
* Безпека: МРТ не використовує іонізуюче випромінювання, тому є абсолютно безпечним методом дослідження.
* Безболісність: Процедура не викликає болю, хоча може викликати дискомфорт через необхідність нерухомо лежати протягом тривалого часу.
* Детальність: МРТ забезпечує детальні зображення м'яких тканин, що дозволяє виявити не тільки пухлини, але й запальні процеси, кісти та інші патології.
Коли проводиться МРТ мамографія?
* Профілактика: Для жінок з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози (наприклад, з сімейним анамнезом).
* Додаткове обстеження: При виявленні підозрілих змін при УЗД або мамографії.
* Контроль після лікування: Для оцінки ефективності лікування раку молочної залози.
Як підготуватися до МРТ мамографії?
* За кілька днів до процедури:
   * Повідомити лікаря про всі прийняті ліки, особливо ті, що містять метал (наприклад, контрастні речовини для інших обстежень).
   * Зняти всі металеві предмети (прикраси, годинник, зубні протези тощо).
* Безпосередньо перед процедурою:
   * Зняти весь одяг і прикраси.
   * Вам можуть дати спеціальну сорочку для проведення обстеження.
Як проводиться процедура?
* Позиціонування: Вас помістять на спеціальний стіл, який буде засунутий в отвір МРТ-апарату.
* Сканування: Під час сканування ви будете чути гучні стуки та клацання – це нормальний робочий режим апарату.
* Контрастування: У деяких випадках може бути використано контрастну речовину для більш детального дослідження.
Де зробити МРТ мамографію у Хмельницькому?
У Хмельницькому є кілька медичних центрів, які надають послуги МРТ мамографії. Перед вибором клініки рекомендується ознайомитися з відгуками пацієнтів, вартістю процедури та кваліфікацією лікарів.
Що дає МРТ мамографія?
Результати МРТ мамографії нададуть лікарю детальну інформацію про стан ваших молочних залоз. На основі отриманих даних лікар зможе поставити точний діагноз та призначити необхідне лікування.
Важливо: МРТ мамографія – це додатковий метод обстеження, який не замінює інші методи діагностики. Тільки лікар може поставити остаточний діагноз на основі комплексного обстеження.
Якщо у вас є додаткові питання, обов'язково зверніться до свого лікаря.
Ключові слова: МРТ, мамографія, молочна залоза, Хмельницький, діагностика, рак, здоров'я.
Зверніть увагу: Ця інформація має загальний характер і не може замінити консультацію лікаря.

1 22 24:
Візуалізація молочної залози у молодих: роль магнітно-резонансної томографії в скринінгу раку молочної залози, діагностиці та подальшому спостереженні
Доррія Салех Салем , Раша Мохамед Камаль , Сахар Махмуд Мансур , Ламіа Адель Салах , Раша Вессам
Анотація
Діагностика раку молочної залози у молодих людей (віком до 40 років) є справжньою проблемою для рентгенологів, оскільки їх тканини молочних залоз часто щільніші, ніж тканини молочних залоз літніх жінок. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) може бути особливо корисною в таких ситуаціях. Американське ракове товариство (ACS) рекомендувало МРТ скринінг молочної залози як доповнення до мамографії для: носіїв мутації BRCA та їхніх родичів першого ступеня; жінки з ризиком раку молочної залози протягом життя ≥20% до 25%; жінки з опроміненням грудної клітки у віці від 10 до 30 років; і жінки зі схильними генетичними синдромами. В даний час МРТ молочної залози демонструє високу чутливість в діапазоні 93-100%. Оскільки багато доброякісних утворень також виявляють посилення або інші нетипові ознаки на МРТ, основним недоліком МРТ з контрастним посиленням залишається його низька специфічність, яка, як повідомляється, знаходиться в діапазоні 37-97%. МРТ молочної залози допомагає спочатку продемонструвати справжній розмір пухлини, а також визначити залишкову пухлину після завершення неоад’ювантної терапії. Загалом повідомляється про чутливість від 61% до 86% для виявлення залишкової хвороби. Відсутність посилення практично виключає рецидив, а наявність посилення є дуже специфічним для пухлини навіть у опромінених молочних залозах. МРТ також є кращим способом оцінки молочної залози після реконструктивної операції. Роль магнітно-резонансної томографії (МРТ) у діагностиці молочної залози продовжуватиме розвиватися з удосконаленням технологій і розширенням клінічного досвіду використання нових методів.

1 29 21:
Доцільність спіральної 3D ультракороткої луни магнітно-резонансної томографії для дослідження внутрішньогрудних метастазів при раку молочної залози
Кюн Джин Нам 1^ , Теу Кан 2^ , Джі Вон Лі 3^ , Мінхі Хван 3^ , Джин Ю Кім 3^ , Чон А Йом 1^ , Йон Джу Чон 1^
1Відділ радіології, Науково-дослідний інститут конвергенції біомедичних наук і технологій, Лікарня Янсан Національного університету Пусан, Медична школа Національного університету Пусан, Янсан,Корея; 2Онкологічний центр Пусана, Національна університетська лікарня Пусана, відділення хірургії,Школа медицини Національного університету Пусан та Інститут біомедичних досліджень,Пусан,Корея; 3Відділення радіології Національної університетської лікарні Пусана,Школа медицини Національного університету Пусан та Інститут біомедичних досліджень,Пусан,Корея
Внески: (I) Концепція та дизайн: KJ Nam, JW Lee, YJ Jeong; (II) Адміністративна підтримка: немає; (III) Забезпечення дослідницькими матеріалами або пацієнтами: T Kang; (IV) Збір і збірка даних: KJ Nam, JW Lee, YJ Jeong; (V) Аналіз та інтерпретація даних: KJ Nam, JW Lee, YJ Jeong; (VI) Написання рукопису: Усі автори; (VII) Остаточне затвердження рукопису: Усі автори.

↑ ORCID: Kyung Jin Nam, 0000-0001-5118-1903; Теву Канг, 0000-0002-6279-0904; Джи Вон Лі, 0000-0003-1800-8548; Мінхі Хван, 0000-0003-2603-616X; Джин Ю Кім, 0000-0002-9631-501X; Jeong A Yeom, 0000-0002-0328-7989; Йон Джу Чон, 0000-0002-1741-9604.

Адреса для листування: Yeon Joo Jeong, MD, PhD. Департамент радіології, Науково-дослідний інститут конвергенції біомедичних наук і технологій, лікарня Янгсан національного університету Пусан, медична школа національного університету Пусан, 20, Геумо-ро, Мулгеум-іп, Янсан-сі, Кьоннам 50612, Корея. Електронна пошта:jeongyj@pusan.ac.kr.
Довідкова інформація: комп’ютерна томографія грудної клітини (КТ) регулярно виконується для оцінки внутрішньогрудних метастазів у пацієнтів з раком молочної залози, але радіаційне опромінення та його потенційні канцерогенні ризики є основними недоліками. Крім того, візуалізація легень за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) обмежена низькою протонною щільністю, швидким загасанням сигналу та чутливістю до дихальних і серцевих рухів легеневої тканини. Нещодавно тривимірна (3D) ультракоротка луна (UTE) з об’ємною інтерполяцією обстеження затримки дихання (VIBE) для МРТ легенів забезпечує зображення високої просторової роздільної здатності з розумним часом сканування. Нашою метою було дослідити доцільність спіральної 3D UTE VIBE МРТ грудної клітини для виявлення внутрішньогрудних метастазів у пацієнтів з раком молочної залози.

Методи: це ретроспективне дослідження проспективно зібраної бази даних було проведено в період з лютого по липень 2019 року після схвалення інституційної наглядової ради. Усі учасники дали інформовану згоду на МРТ. Дев'яносто три пацієнтки з раком молочної залози були ретроспективно зареєстровані та пройшли передопераційну МРТ молочної залози, включно зі спіраллю грудної клітки 3D UTE VIBE. Два рентгенолога органів грудної клітки оцінювали якість зображення внутрішньолегеневих судин і видимість стінок бронхів, наявність легеневих вузликів, значних лімфатичних вузлів (ЛВ) та інших легеневих аномалій на спіральних 3D UTE магнітно-резонансних зображеннях (МР) і порівнювали їх, використовуючи КТ грудної клітки як еталон. стандарт.

Результати: Внутрішньолегеневі судини та бронхіальні стінки були видимі до субсубсегментарного та субсубсегментарного рівнів відповідно на спіральних 3D-МРТ-зображеннях UTE, і було отримано кращу якість для артефактів/шуму та загальної якості зображення для 95,7% та 98,9% пацієнтів відповідно. Загальна частота виявлення легеневих вузликів становила 62,8% (59/94). Крім того, 59 із 81 твердих вузликів, виявлених за допомогою КТ, були виявлені за допомогою спіральної 3D МРТ сечового міхура (72,8%), а 31 із 33 твердих вузликів (≥5 мм у діаметрі), виявлених КТ, були ідентифіковані за допомогою спіральної 3D МРТ сечового міхура (93,9%) ). Значні LN в пахвовій області були аналогічно виявлені за допомогою спіральної 3D UTE МРТ і КТ грудної клітки.

Висновки: передопераційна МРТ молочної залози зі спіральною тривимірною UTE-послідовністю грудної клітки може бути використана для одночасної оцінки раку молочної залози та пахвових ЛН і внутрішньогрудних метастазів і є потенційною альтернативою КТ грудної клітки для пацієнтів з раком молочної залози без додаткового опромінення.

Ключові слова: ультракороткий час відлуння (UTE) ; магнітно-резонансна томографія (МРТ) ; придбання стека спіралей ; внутрішньогрудний метастаз ; рак молочної залози

Подано 27 червня 2023 р. Прийнято до публікації 8 вересня 2023 р. Опубліковано онлайн 25 вересня 2023 р.

doi: 10.21037/jtd-23-1006

Поле виділення
Ключові висновки

• Магнітно-резонансна томографія (МРТ) спіральної тривимірної (3D) ультракороткої луни (UTE) з об’ємом і інтерполяцією на затримку дихання виявила легеневі вузлики у пацієнтів з раком молочної залози із 62,8% загальною частотою виявлення вузликів і 93,9% твердих вузликів (≥ 5 мм) швидкість виявлення, яка була клінічно значущою та давала зображення прийнятної якості.

Що відомо і що нового?

• Послідовність 3D UTE зі спіральною респіраторною стробуванням дозволяє використовувати МРТ легенів у клінічній практиці та забезпечує зображення високої просторової роздільної здатності з розумним часом сканування.

• Спіральна тривимірна послідовність UTE грудної клітини може бути корисною для оцінки легеневих метастазів і значних лімфатичних вузлів у пахвовій області у пацієнтів із раком молочної залози.

Який наслідок, і що має змінитися зараз?

• Передопераційну МРТ молочної залози, включаючи послідовність спіральних 3D UTE грудної клітини, можна використовувати для оцінки раку молочної залози, пахвових лімфатичних вузлів і внутрішньогрудних метастазів одночасно без опромінення.

вступІнший розділ

Комп’ютерна томографія грудної клітини (КТ) зазвичай виконується для оцінки внутрішньогрудних метастазів у пацієнтів з раком молочної залози. Однак комп’ютерні дослідження потребують іонізуючого випромінювання та становлять канцерогенний ризик ( 1 ). Крім того, повторна КТ, проведена для спостереження за невеликими вузликами, випадково виявленими під час КТ грудної клітки, призводить до сукупного опромінення ( 1 ). З іншого боку, візуалізація легенів за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) обмежена низькою протонною щільністю, швидким затуханням сигналу та чутливістю до дихальних і серцевих рухів у легеневих тканинах ( 1 ). Короткий час відлуння (TE) важливий для послідовностей МРТ легенів через короткі значення T2 і T2* легеневих тканин ( 2 , 3 ).

Нещодавня розробка послідовності ультракороткого відлуння (UTE) МРТ дозволяє використовувати МРТ легенів у клінічній практиці ( 4-13 ) , але МРТ легенів має недоліки через тривалий час сканування через неефективне покриття k-простору ( 4 , 6 , 14 ). Щоб подолати це обмеження, ми застосували тривимірний (3D) збір спіралей (спіраль) для підвищення ефективності зчитування ( 15-17 ) . Кілька досліджень нещодавно продемонстрували, що спіральні 3D-послідовності UTE дозволяють отримати морфологічне зображення легень із високою роздільною здатністю та виявити легеневі вузлики з високою чутливістю ( 1 , 18 , 19 ). Мета цього дослідження полягала в тому, щоб дослідити доцільність МРТ грудної клітки зі спіральною тривимірною об’ємною інтерполяцією UTE із затримкою дихання (VIBE) для виявлення внутрішньогрудних метастазів у пацієнтів з раком молочної залози. Ми представляємо цю статтю відповідно до контрольного списку звітів STROBE (доступний за адресою https://jtd.amegroups.com/article/view/ … 23-1006/rc ).

методиІнший розділ

План навчання та предмети
Це ретроспективне дослідження було проведено з використанням проспективно зібраної бази даних для вивчення доцільності використання спіральної МРТ грудної клітки 3D UTE VIBE для виявлення внутрішньогрудних метастазів у пацієнтів з раком молочної залози, які послідовно реєструвалися для передопераційного обстеження в Національній університетській лікарні Пусана в період з лютого по липень 2019 року. Дослідження проводилося відповідно до Гельсінської декларації (переглянуто в 2013). Протокол дослідження було схвалено інституційною наглядовою радою Національної університетської лікарні Пусана (IRB № 2306-001-127), і інформована згода була отримана від усіх окремих учасників. Використаний модифікований протокол МРТ молочної залози включав спіральну послідовність 3D UTE VIBE грудної клітки для оцінки внутрішньогрудних метастазів під час передопераційного обстеження. Сто чотирнадцяти пацієнткам з раком молочної залози перед операцією провели модифіковану МРТ молочної залози. Критерії виключення були такими: пацієнт, якому не проводили КТ грудної клітки (n=20) та інтервал >30 днів між КТ та МРТ грудної клітки (n=1). Зрештою, 93 пацієнтки були включені в це дослідження ( рис. 1 ).

Click on image to zoom
Рисунок 1 Блок-схема відбору пацієнтів. МРТ, магнітно-резонансна томографія; 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; КТ, комп'ютерна томографія.
Магнітно-резонансна (МР) збір даних
Усім пацієнтам проводили респіраторну спіраль 3D UTE VIBE у положенні лежачи під час звичайної МРТ молочної залози за допомогою системи 3-T МРТ (MAGNETOM Skyra, Siemens Healthcare, Ерланген, Німеччина). Ця послідовність була отримана через 15 хвилин після болюсної ін’єкції гадобутролу (0,1 ммоль/кг, Gadovist; Bayer Schering Pharma, Берлін, Німеччина) зі швидкістю 2 мл/с і наступного промивання 20 мл фізіологічного розчину. Використовувалися наступні параметри: час повторення (TR) 3,4 мс/TE 0,1 мс, кут повороту 5° градусів, розмір вокселя 1 × 1 × 1 мм 3 , матриця реконструкції 320 × 320 та поле зору (FOV) 400 мм × 400 мм у корональній площині. Корональні UTE-зображення були далі переформатовані як аксіальні зображення шляхом багатоплощинного переформатування.

Збір даних КТ грудної клітини
Усі КТ-зображення були отримані за допомогою 256-рядкового мультидетекторного КТ-сканера (Revolution CT, GE Medical Systems, Мілуокі, Вісконсин, США) з контрастною речовиною [100 мл контрастної речовини (Xenetix 300; Guerbet); швидкість ін'єкції 2 мл/с], а зображення були отримані від верхівки легені до діафрагми, як це було зроблено для покриття МРТ. Були застосовані наступні параметри зображення: товщина зрізу = 2,5 мм, колімація = 64 × 0,6 мм, напруга = 120 kVp, налаштування струму трубки = 50 мА, поле зору = 329 × 329 та інтервал реконструкції = 1,25 мм при кроку спіралі 1 Збір проводився під час затримки дихання в кінці повного вдиху. Легеневі та медіастинальні вікна були встановлені на рівні −500, ширина 1300 та рівень 40, ширина 400 відповідно.

Аналіз зображення
Два рентгенологи органів грудної клітки (з 10 і 20 роками досвіду) незалежно один від одного оцінювали якість 3D-спірального МРТ-зображення UTE VIBE для внутрішньолегеневих судин, зображення бронхів, артефактів/шуму та загальну якість зображення за допомогою п’ятибальної системи. Система оцінки, яка використовувалася для зображення внутрішньолегеневих судин і бронхів, була: 1, нерозрізнений лобарний рівень; 2 — видимі часткові судини/бронхи; 3 — видимі сегментарні судини/бронхи; 4 — видимі субсегментарні судини/бронхи; і 5 — видимі субсубсегментарні судини/бронхи, а система оцінки артефактів/шуму та загальної якості зображення була: 1 — неприйнятно; 2, бідний; 3, справедливий; 4, добре; і 5 відмінно.

Двоє читачів узгоджено переглянули КТ-зображення грудної клітини для оцінки легеневих вузликів, інших легеневих аномалій і значних лімфатичних вузлів (ЛВ) і незалежно один від одного переглянули 3D-спіральні UTE VIBE МР-зображення через два тижні після КТ-перегляду, щоб запобігти впливу спогадів на оцінку 3D-спіральної UTE VIBE МР-зображення. Розміри, склад і лобарне розташування легеневих вузликів оцінювали на КТ та МРТ-зображеннях грудної клітини. Розмір вузла визначався як середній діаметр вузлика, визначений двома зчитувачами, а лобарне розташування як одна з наступних п’яти часток: права верхня, права середня, права нижня, ліва верхня або ліва нижня. Використовуючи КТ грудної клітки як еталонний стандарт, було розраховано частоту виявлення легеневих вузликів за допомогою послідовності UTE. LNs з діаметром короткої осі >1 см або кортикальним потовщенням вважалися значущими. Діаметр короткої осі та розташування (пахвова западина, внутрішня область молочної залози, надключична та середостіння) значущих ЛН оцінювали на КТ та МРТ-зображеннях грудної клітки. Розбіжності між двома читачами були вирішені консенсусом.

Статистичний аналіз
Угоди між спостерігачами для напівкількісного аналізу якості зображення на спіральній 3D UTE МРТ були проаналізовані за допомогою статистики Каппа. Рівень виявлення легеневих вузликів і легеневих аномалій на спіральних 3D МРТ-зображеннях UTE оцінювали з використанням КТ-зображень грудної клітки як еталонного стандарту, а діагностичну точність послідовності UTE для прогнозування метастазів LN визначали з використанням патологічної діагностики як еталонного стандарту. Аналіз проводили за допомогою SPSS версії 26.0 (IBM Corp., Армонк, Нью-Йорк, США), і статистичну значущість приймали для значень P <0,05.

РезультатиІнший розділ

Характеристики пацієнта
У дослідженні взяли участь 93 жінки (середній вік 52,5 року: віковий діапазон 32–80 років); вихідні характеристики зареєстрованих пацієнтів детально описані в таблиці 1 . Середній час між КТ та МРТ становив 5,2 дня (діапазон 0–28 днів).

Таблиця 1
Характеристика 93 зареєстрованих пацієнтів з раком молочної залози

характеристики    Цінності
Вік, роки, медіана [діапазон]    52,5 [32–80]
Тип раку, n   
   Протокова карцинома in situ    9
   Інвазивний рак    84
    Інвазивна протокова карцинома    72
    Інвазивна лобулярна карцинома    4
    інше    8
Інтервал між КТ і МРТ, дні, медіана [діапазон]    5,2 [0–28]
КТ, комп'ютерна томографія; МРТ, магнітно-резонансна томографія.

Напівкількісний аналіз якості зображення
Результати напівкількісного аналізу якості зображення спіральної 3D UTE VIBE МРТ для 93 пацієнтів представлені на малюнку 2 . Внутрішньолегеневі судини були видимі до субсубсегментарного [94,6% (88/93)] або субсегментарного [5,4% (5/93)] рівнів на спіральних 3D МРТ-зображеннях UTE, а стінки бронхів — до субсубсегментарного [9,7% (9/93)], субсегментарний [78,5% (73/93)] або сегментарний [10,8% (10/93)] рівнів. Зображення 95,7% (89/93) і 98,9% (92/93) пацієнтів були кращими за справедливі щодо артефактів/шуму та загальної якості зображення.

Click on image to zoom
Малюнок 2 Напівкількісний аналіз якості зображення спіральної 3D UTE МРТ для 93 пацієнтів з раком молочної залози. Системи оцінки, використані для зображення внутрішньолегеневих судин і бронхів, були такими: 1, нерозрізнений лобарний рівень; 2 — видимі часткові судини/бронхи; 3 — видимі сегментарні судини/бронхи; 4 — видимі субсегментарні судини/бронхи; 5, видимі субсубсегментарні судини/бронхи. Системи оцінки артефактів/шуму та загальної якості зображення були такими: 1, неприйнятно; 2, бідний; 3, справедливий; 4, добре; і 5 відмінно. IQ, якість зображення; 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; МРТ, магнітно-резонансна томографія.
Напівкількісний аналіз якості спірального 3D МРТ-зображення UTE показав, що всі згоди між спостерігачами були статистично значущими (P<0,05) і були відмінними для внутрішньолегеневих судин (k=0,795) і хорошими для зображення бронхів, артефактів/шуму та загальної якості зображення (k=0,601, 0,624 і 0,649 відповідно).

Характеристика та частота виявлення легеневих вузликів
Вимірювання легеневих вузликів, отримані за допомогою спіральної 3D UTE VIBE МРТ і КТ грудної клітини, підсумовано в таблиці 2 . 94 легеневі вузлики були ідентифіковані за допомогою КТ грудної клітки; 13 вузликів матового скла (GGN) (середній розмір 4,5 мм; діапазон 1,2–7,3 мм) і 81 твердий вузлик (середній розмір 4,9 мм; діапазон 1,6–13,7 мм). З 81 твердого вузлика 14 були кальцифікованими, а 67 не були кальцинованими.

Таблиця 2
Характеристика та частота виявлення легеневих вузликів

Параметри    Спіраль 3D UTE    КТ (довідка)    Швидкість виявлення (%)
Кількість виявлених вузликів    59    94    62.8
Кількість GGN    0    13    0
   Середній діаметр, мм    0,0 (0,0–0,0)    4,5 (1,2–7,3)   
Кількість твердих вузликів    59    81    72.8
   Середній діаметр, мм    5,0 (1,8–14,2)    4,9 (1,6–13,7)   
   Склад вузликів           
    Кальциновані    9    14    64.3
    Некальциновані    50    67    74.6
   Розмір вузлика           
    <5 мм    28    48    58.3
    ≥5 та <10 мм    26    28    92.9
    ≥10 мм    5    5    100
   Розташування вузлика           
    Права верхня частка    12 (5, кальцинований)    19 (7, кальцинований)    63.2
    Права середня частка    8 (0, кальцинований)    11 (1, кальцинований)    72.7
    Права нижня частка    14 (3, кальциновані)    20 (4, кальциновані)    70,0
    Ліва верхня частка    13 (1, кальцинований)    15 (1, кальцинований)    86.7
    Ліва нижня частка    12 (0, кальцинований)    16 (1, кальцинований)    75,0
Дані представлені у вигляді чисел або середнього значення (діапазон). 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; КТ, комп'ютерна томографія; GGN, шліфований вузлик непрозорості.

Загальна частота виявлення вузликів за допомогою спіральної 3D-МРТ UTE становила 62,8% (59/94) ( таблиця 2 , малюнок 3 ). За допомогою спіральної 3D UTE МРТ не виявлено жодного GGN, виявленого за допомогою КТ ( рис. 4 ). П’ятдесят дев’ять (72,8%) із 81 твердого вузлика, виявленого за допомогою КТ, були виявлені за допомогою спіральної 3D МРТ-магнітної томографії. Усі п’ять твердих вузликів діаметром ≥10 мм були ідентифіковані за допомогою спіральної 3D UTE МРТ (100,0%). З 28 солідних вузликів діаметром 5–10 мм 26 (92,9%) вузликів було виявлено за допомогою спіральної 3D УТЕ МРТ. Частота виявлення твердих вузликів діаметром <5 мм становила 58,3% (28/48). П’ять (35,7%) з 14 кальцифікованих вузликів не були виявлені за допомогою спіральної 3D UTE VIBE МРТ; усі 5 мали діаметр <3 мм.

Click on image to zoom
Малюнок 3. 61-річна жінка з інвазивною протоковою карциномою правої молочної залози. (A) Зображення легеневого вікна аксіальної комп’ютерної томографії без посилення на рівні верхньої частини трахеї, що показує два скупчені маленькі вузлики (стрілка) у правій верхній частці. (B) Аксіальний T1-зважений 3D спіральний UTE VIBE з посиленим контрастом із зображенням насиченості жиру на тому самому рівні, що показує два скупчені невеликі вузлики (стрілка) у правій верхній частці. КТ, комп'ютерна томографія; 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; VIBE, об’ємне інтерпольоване дослідження затримки дихання.
Click on image to zoom
Малюнок 4. 46-річна жінка з інвазивним протоковим раком правої молочної залози. (A) Зображення легеневого вікна аксіальної комп’ютерної томографії без посилення на рівні правої нижньої легеневої вени, що показує непрозорий вузлик розміром 5 мм (стрілка) у верхньому сегменті нижньої частки правої нижньої частки. (B) Аксіальний T1-зважений 3D спіральний UTE VIBE з посиленим контрастом із зображенням насиченості жиру на тому ж рівні, що не показує вузликів у правій нижній частці. КТ, комп'ютерна томографія; 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; VIBE, об’ємне інтерпольоване дослідження затримки дихання.
Сімнадцять (85,0%) з 20 інших аномалій легенів, виявлених за допомогою КТ, були виявлені за допомогою спіральної 3D МРТ сечового міхура. Бронхоектатична хвороба [100,0% (2/2)], бронхіоліт [100,0% (2/2)], радіаційний фіброз [100,0% (1/1)], субсегментарний ателектаз або ателектаз [100,0% (6/6)], субінволюційний тимус [100,0% (1/1)], переднє середостіння вузлик [100,0% (1/1)], неспецифічна інтерстиціальна пневмонія [100,0% (1/1)] були виявлені на спіральній 3D МРТ UTE. Проте застарілий туберкульоз легенів [60,0% (3/5)] та емфізема легенів [0,0% (0/1)] не були виявлені за допомогою МРТ 3D UTE.

Оцінка метастазів ЛН
КТ грудної клітини виявила 69 ЛН із середнім діаметром 9,0±4,0 мм (діапазон 3,0–22,0 мм), тоді як спіральна 3D МРТ НМР виявила 70 ЛН із середнім діаметром 9,3±4,5 мм (діапазон 3,0–21,0 мм) ( рис. 5 ). З 69 LN, виявлених за допомогою КТ грудної клітки, 67 були розташовані в пахвовій області, одна у внутрішній соскоподібній області та одна в надключичній області. Подібним чином, з LN, виявлених за допомогою спіральної 3D UTE МРТ, 68 були розташовані в пахвовій області, одна у внутрішній молочній області та одна в надключичній області.

Click on image to zoom
Рисунок 5. 54-річна жінка з підтвердженою біопсією інвазивною протоковою карциномою правої молочної залози. (A) Контрастне аксіальне КТ-зображення, на якому не видно збільшених лімфатичних вузлів на рівні II правої пахвової западини. (B) Посилений контрастом аксіальний T1-зважений 3D спіральний UTE VIBE із зображенням насиченості жиром, що показує численні збільшені лімфатичні вузли з ексцентричним кортикальним потовщенням (дві стрілки) на рівні II правої пахвової западини, які були підтверджені метастазами при патологічному дослідженні. КТ, комп'ютерна томографія; 3D, тривимірний; UTE, ультракороткий час відлуння; VIBE, об’ємне інтерпольоване дослідження затримки дихання.
З 79 пацієнтів з патологічним діагнозом пахвового лівея у 24 пацієнтів були метастази в пахвовий лушпиній. Чутливість, специфічність, позитивна прогностична цінність і негативна прогностична цінність для пахвових лівих метастазів КТ і спіральної 3D UTE МРТ становили 41,7% (10/24), 90,9% (50/55), 66,7% (10/15), 78,1 % (50/64) і 41,7 % (10/24), 89,1 % (49/55), 62,5% (10/16) і 77,8% (49/63), відповідно. Таким чином, діагностична точність спіральної 3D МРТ УТЕ для прогнозування метастазів пахвового лівого вузла була подібною до КТ грудної клітки.

ОбговоренняІнший розділ

Легені є одним із найпоширеніших місць метастазів у хворих на рак молочної залози. Зокрема, у 60–70% пацієнтів з метастатичним раком молочної залози, які зрештою померли, діагностовано метастази в легені ( 20 ). Таким чином, пацієнти з раком молочної залози повинні пройти повторні КТ грудної клітки, щоб перевірити легеневі метастази. Ми досліджували доцільність спіральної МРТ грудної клітки 3D UTE VIBE у пацієнтів з раком молочної залози щодо виявлення внутрішньогрудних метастазів. Наші результати підсумовані таким чином: (I) внутрішньолегеневі судини та стінки бронхів були видимі до субсубсегментарного та субсубсегментарного рівнів, відповідно, на спіральних 3D UTE МРТ зображеннях; (II) 95,7% і 98,9% пацієнтів мали спіральні 3D UTE МРТ-зображення кращої, ніж задовільної якості щодо артефактів/шуму та загальної якості зображення; (III) частота виявлення спіральної 3D UTE МРТ для всіх виявлених КТ легеневих вузликів становила 62,8% (59/94), а для твердих вузликів ≥5 мм у діаметрі становила 93,9% (31/33); (IV) Значні LN в пахвовій області були аналогічно виявлені за допомогою спіральної 3D UTE МРТ і КТ грудної клітки.

Що стосується якості зображення, внутрішньолегеневі судини та стінки бронхів були постійно видимі на спіральних 3D зображеннях UTE на субсубсегментарному рівні [94,6% (88/93)] та субсегментарному рівні [88,2% (82/93)]. Що стосується артефактів/шуму та загальної якості зображення, якість спірального 3D UTE МР-зображення була кращою за задовільну [95,7% (89/93)] та 98,9% (92/93), відповідно. Ці результати збігаються з результатами Cha et al. ( 1 ), який також виявив, що спіральна 3D МРТ UTE послідовно візуалізувала внутрішньолегеневі судини та стінки бронхів на субсубсегментарному [96,9% (31/32)] та субсегментарному [90,6% (29/32)] рівнях. Крім того, 93,8% (30/32) і 93,8% (30/32) пацієнтів мали зображення високої якості щодо артефактів/шуму та загальної якості зображення. Крім того, аналіз зображень, отриманих за допомогою градієнтної ехо-послідовності, зваженої на затримці дихання, показав, що видимість внутрішньолегеневих судин становила 80,0% (8/10) на субсубсегментарному рівні, і в жодному випадку не було видимості бронхіальної стінки вище до субсегментного рівня ( 21 ). Ці результати вказують на те, що спіральна послідовність 3D UTE може забезпечити високоякісні зображення легенів у напівкількісному аналізі, який вважається дуже корисним для оцінки легень.

Загальна частота виявлення легеневих вузликів за допомогою спіральної 3D UTE МРТ становила 62,8%, з них 72,8% були солідними вузликами; GGN не знайдено. Ча та ін. повідомили про загальну частоту виявлення вузликів на спіральній 3D МРТ НМР у 86%, що перевищувало наш результат у 62,8%. Однак ми пояснюємо цю різницю виключенням з аналізу кальцифікатів легенів і тріщинних вузликів, виявлених КТ ( 1 ). У нашому дослідженні частота виявлення солідних вузликів розміром ≥5 мм за допомогою спіральної 3D МРТ UTE становила 93,9%, а твердих вузликів розміром <5 мм – 58,3%. Попередні дослідження повідомляли про частоту виявлення твердих вузликів від 60% до 90% для уражень діаметром від 5 до 8 мм і частоту виявлення, близьку до 100% для уражень ≥8 мм ( 22-24 ) . Burris та ін. повідомили про частоту виявлення легеневих вузликів у 17% для вузликів >2 мм, але <4 мм у діаметрі та 83% для вузликів ≥4 мм у діаметрі (83%) ( 11 ). Наші результати значною мірою відображають ці висновки. Різні стани дихання під час отримання зображень можуть пояснити нижчі показники виявлення МРТ, оскільки КТ грудної клітки зазвичай виконується наприкінці вдиху, а МРТ наприкінці видиху, що може призвести до неадекватного розширення легенів під час МРТ та неоптимального виявлення невеликих легеневих вузликів. На щастя, більшість вузликів розміром <10 мм представляють низький ризик злоякісності та особливо низький ризик, якщо розташовані <10 мм від плеври ( 25 ). У цьому дослідженні з 14 кальцифікованих вузликів 5 (35,7%) не були виявлені за допомогою 3D спіральної UTE VIBE МРТ, і всі вони мали діаметр <3 мм. Кальцифікати грудної клітки мають різні сигнали на T1- і T2-зважених зображеннях, оскільки інтенсивність сигналу залежить від їх складу агрегатів солей кальцію та розмірів частинок ( 26 ). Оскільки солі кальцію не містять мобільних протонів, вони не мають сигналу на МРТ, і, таким чином, щільно кальцифіковані ураження іноді повідомляють як такі, що мають низьку інтенсивність сигналу на Т1- та Т2-зважених зображеннях, що означає, що їх важко виявити за допомогою МРТ легень ( 26 ). Однак, враховуючи, що більшість кальцифікованих вузликів є доброякісними, наші висновки показують, що спіральні 3D-послідовності UTE будуть більш корисними для оцінки легеневих метастазів у клінічній практиці.

Значні LN в пахвовій області були аналогічно виявлені за допомогою КТ грудної клітки та спіральної 3D МРТ сечовивідних вузлів, але в одному випадку їх було виявлено більше на спіральних 3D секціях сечовивідних виділень. LN, знайдені в спіральній послідовності 3D UTE, але не в КТ грудної клітки, були розташовані на пахвовому рівні II і не були виявлені, оскільки їх щільність була такою ж, як і щільність оточуючих грудних м’язів при КТ грудної клітки ( рис. 5 ). Значні LN у внутрішній ділянці молочної залози та надключичній ділянці були аналогічно виявлені за допомогою КТ грудної клітки та спіральної 3D МРТ сечового міхура. Крім того, діагностична точність методів виявлення метастазів аксілярного ЛН була подібною.

Це дослідження має кілька обмежень. По-перше, він обмежений його одноцентровим ретроспективним дизайном, хоча дані збиралися перспективно. По-друге, кореляція між результатами візуалізації та результатами патологічних вузлів була неможливою. Натомість КТ грудної клітки проводили через <30 днів після МРТ, а результати КТ використовували як еталонні стандарти. Однак диференціація доброякісних і злоякісних вузлів навіть за допомогою КТ грудної клітки залишається складною. По-третє, ми включили пацієнтів із нещодавно діагностованим раком молочної залози, які пройшли передопераційну МРТ молочної залози, і, таким чином, легеневі метастази спостерігалися лише в однієї пацієнтки.

ВисновкиІнший розділ

На завершення ми виявили, що спіральна МРТ грудної клітки 3D UTE VIBE виявляла легеневі вузлики у пацієнтів з раком молочної залози із загальною частотою виявлення вузликів у 62,8%, частотою виявлення твердих вузликів – 72,8% і частотою виявлення твердих вузликів (≥5 мм) – 93,9%, який був клінічно значущим і давав зображення прийнятної якості. Таким чином, це дослідження показує, що передопераційна МРТ молочної залози, включаючи послідовність спіральної 3D UTE грудної клітини, може бути використана для оцінки раку молочної залози, пахвових вен і внутрішньогрудних метастазів одночасно без опромінення, потенційно пропонуючи життєздатну альтернативу КТ грудної клітки у пацієнтів з раком молочної залози. . Однак низький рівень виявлення спіральної 3D МРТ грудної клітки для GGN та обмежене виявлення кальцифікованих вузликів потребують покращення.

ПодякиІнший розділ

Фінансування: Робота виконана за підтримки2-річний дослідницький грант від Пусанського національного університету.

ВиноскаІнший розділ

Контрольний список звітності: автори заповнили контрольний список звітності STROBE. Доступно за адресою https://jtd.amegroups.com/article/view/ … 23-1006/rc

Заява про обмін даними: доступно за адресою https://jtd.amegroups.com/article/view/ … 3-1006/dss

Файл рецензування: доступний за адресою https://jtd.amegroups.com/article/view/ … 3-1006/prf

Конфлікт інтересів: усі автори заповнили уніфіковану форму ICMJE для розкриття інформації (доступну за адресою https://jtd.amegroups.com/article/view/ … -1006/coif ). YJJ повідомляє про 2-річний дослідницький грант від Пусанського національного університету. Інші автори не мають конфлікту інтересів, про який слід заявляти.

Етичне положення: автори несуть відповідальність за всі аспекти роботи, гарантуючи належне дослідження та вирішення питань, пов’язаних із точністю чи цілісністю будь-якої частини роботи. Дослідження проводилося відповідно до Гельсінської декларації (переглянутої у 2013 році). Протокол дослідження було схвалено інституційною наглядовою радою Національної університетської лікарні Пусана (IRB № 2306-001-127), і інформована згода була отримана від усіх окремих учасників.

Заява про відкритий доступ: це стаття відкритого доступу, яка розповсюджується відповідно до міжнародної ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 4.0 (CC BY-NC-ND 4.0), яка дозволяє некомерційне копіювання та розповсюдження статті з суворими вимогами. за умови, що жодних змін чи редагувань не вноситься, а оригінальна робота цитується належним чином (включаючи посилання на офіційну публікацію через відповідні DOI та ліцензія). Див.: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/ .


МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/

Неактивний

#3 2025-01-27 05:14:10

mrtdjjj
Administrator
З Хмельницький
Зареєстрований: 2015-02-23
Повідомлень: 450
Сайт
iPadSafari

Re: Мрт мамографія молочних залоз грудей

Це документ про скринінг раку молочної залози в Україні. У ньому обговорюються переваги МРТ для скринінгу раку молочної залози. МРТ є більш ефективним методом виявлення раку молочної залози, ніж мамографія, особливо у жінок з щільними молочними залозами або сімейною історією раку молочної залози. У статті також обговорюється важливість раннього виявлення раку молочної залози та роль самообстеження та регулярних медичних оглядів.
* https://mrt-ct.com.ua/mrt/mrt-molochnykh-zaloz


МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/

Неактивний

,
[Bot] ClaudeBot

Підвал форуму

Під керуванням FluxBB

[ Згенеровано за 0.044 сек, 9 запитів виконано - Використано пам'яті: 782.09 Кбайт (Пік: 1005.97 Кбайт) ]