медичний форум
Записатись вул. Камянецька, 76 (Філармонія) телефон 0966609569
Вул. Пілотська, 1 (Територія Обллікарні) телефон 0682668078Ви не увійшли.
Сторінки 1
Електроенцефалографія комп'ютерна, енцефалограма (ЕЕГ) дорослим і дітям зробити записатись пройти Хмельницький
https://мрт-кт.укр/elektroentsefalohrafiia
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Електроенцефалограма (ЕЕГ)
Електроенцефалограма (ЕЕГ) - крива, отримана під час реєстрації коливань електричного потенціалу мозку через покриви голови.
На голову людини одягається спеціальна шапочка з електродами-антенами, з'єднаними із самим приладом. Сигнали, що надходять із кори головного мозку, передаються на електроенцефалограф, який перетворює їх у графічне зображення (хвилі). Це зображення нагадує ритм серця на електрокардіограмі (ЕКГ). Метою дослідження є виявлення епілептичної активності та визначення типу епілептичних нападів; діагностика інтракраніальних осередків ураження (абсцес, пухлини); оцінка електричної активності головного мозку при хворобах обміну речовин, ішемії мозку, його травмах, менінгіті, енцефаліті, порушенні розумового розвитку, психічних захворюваннях та лікуванні різними препаратами; оцінка ступеня активності головного мозку; діагностика смерті мозку.
ЕЕГ відображає мозаїку активності кори головного мозку, яка у здорової людини відрізняється певною картиною, що відповідає гармонії протікання основних нервових процесів у мозку. При патології мозку ця гармонія порушується. ЕЕГ може показати один із основних параметрів роботи нервової системи – властивість ритмічності, що відображає узгодженість роботи різних структур мозку. Отже, під час запису енцефалограми лікар функціональної діагностики має доступом до фактичних механізмів обробки інформації мозку. Це допомагає виявити схему процесів, задіяних мозком, побачивши як «де», а й «як» інформація оброблена у мозку. Саме ця можливість робить ЕЕГ унікальним та, безумовно, цінним методом діагностики.
У медичному центрі «Веста», ЕЕГ є одним із найбільш широко застосовуваних та доступних досліджень для діагностики змін функціонального стану активності клітин головного мозку. Використання цієї апаратури у спеціально обладнаному кабінеті забезпечує високу точність отримання діагностичної інформації та можливостей аналізу даних за мінімальних часових витрат.
Переваги ЕЕГ:
повністю нешкідливий;
безболісний;
безпечний;
неінвазивний (не пов'язаний із впливом на пацієнта);
Високочутливий.
Як підготуватися до ЕЕГ?
Після опівночі перед обстеженням уникати вживання напоїв із кофеїном: кави, чаю чи безалкогольних напоїв (енерготоніків). Волосся має бути чистим і сухим, на них не повинні бути нанесені масла, аерозолі або лосьйони.
Якщо дослідження проводиться дитині , йому необхідно пояснити, що на нього чекає під час дослідження. Переконати дитину у безболісності дослідження. З дітьми дошкільного віку необхідно потренуватися в надіванні «шолома» і перебування в нерухомому стані із заплющеними очима (гра в космонавта, танкіста тощо), а також навчити глибоко і часто дихати (наче надуваєте повітряну кульку).
Як проводиться ЕЕГ?
Пацієнт під час обстеження сидить у зручному кріслі, розслаблений із заплющеними очима (стан пасивного неспання).
Для проведення ЕЕГ на шкіру голови будуть розміщені невеликі подушечки, які називаються електродами. Подушечки зчитують електричну активність головного мозку та передають ці дані на комп'ютер. Жодних больових відчуттів під час проведення процедури немає.
Із чого складається процедура ЕЕГ обстеження?
Спокійно сидіти із заплющеними очима.
Можуть попросити відкрити та заплющити очі
Можуть попросити глибоко та часто дихати ротом.
Можуть на короткий час показати миготливе світло.
Після електроенцефалографії електроди будуть видалені зі шкіри голови.
Результати обстеження будуть пояснені лікарем та видані одразу на руки.
Показання до проведення ЕЕГ
Невротична патологія не встановленого генезу.
Запальні захворювання ЦНС (церебральний арахноїдит, менінгіт, енцефаліт).
Перинатальна патологія нервової системи (ПП ЦНС у дітей раннього та молодшого дитячого віку)
Затримка психомовного розвитку неясного походження.
Порушення поведінки пароксизмального характеру (зокрема без порушення свідомості).
Епілепсія. Необхідно встановити ділянки мозку, що беруть участь у запуску нападів, простежити за ефектом дії лікарських препаратів, вирішити питання про припинення лікарської терапії, визначити ступінь порушення роботи мозку у періоди, коли немає нападів.
Судомні напади неясного походження.
Порушення сну пароксизмального характеру.
Непритомність (синкопальні стани).
Підозра на новоутворення. За сучасними стандартами, ЕЕГ-дослідження може бути рекомендоване як скринінгове дослідження. За рахунок нешкідливості, відносної доступності та швидкості проведення ЕЕГ лікаря може підказати, чи варто направляти пацієнта на додаткове (частіше томографічне) дослідження чи ні.
Уточнення діагнозу пацієнтів з:
головними болями,
запамороченнями,
нестійким артеріальним тиском, гіпертонічною хворобою,
вегетосудинної дистонії.
вертебрально-базилярною недостатністю при шийному остеохондрозі.
невротичними розладами.
Черепно-мозкові травми. Необхідно оцінити ступінь тяжкості пошкоджень та ефективність відновлення функції головного мозку після перенесеної травми. При повторних дослідженнях ЕЕГ допомагає оцінити швидкість та повноту зникнення ознак порушення роботи мозку. Від цього залежить подальше лікування.
Дисциркуляторна енцефалопатія.
Дослідження функціонального стану мозку у людей, у яких структурні методи дослідження (наприклад, МРТ – магнітно-резонансна томографія) показують, що структура мозку без патології, але порушення функцій мозку є клінікою (наприклад, при метаболічній енцефалопатії).
Гострі порушення мозкового кровообігу (ранні та віддалені наслідки інсультів).
Ендокринна патологія.
Протипоказань щодо ЕЕГ немає!
Процедура абсолютно нешкідлива, оскільки не пов'язана з випромінюванням або впливом електричного струму на голову. Під час діагностичної процедури відбувається лише реєстрація власної електричної активності мозку. Рутинна електроенцефалографія (ЕЕГ) – це класичне дослідження біоелектричної активності мозку. Запис електроенцефалограми продовжується від 15 до 30 хвилин. За час дослідження виконується проба з гіпервентиляцією та тест зі світловою стимуляцією.
Як часто робити ЕЕГ при епілепсії? Кількість обстежень ЕЕГ та їх частота залежить від того, що необхідно виявити лікарю. Якщо нападів немає (наприклад, у разі успішного їх лікування), то ЕЕГ можна робити приблизно 1-2 рази на рік. За наявності нападів, зміни лікування чи дози препаратів частота проведення ЕЕГ зростає.
Найкращий час для проведення ЕЕГ при нападі – не раніше ніж через тиждень після нападу. Електроенцефалограма, зроблена незабаром після нападу, покаже його наслідки, але не визначить захворювання, що лежить в основі нападу. Така ЕЕГ вважається менш цінною, як зроблена пізніше, хоча може бути корисною для подальшого дослідження.
Як підготуватися до ЕЕГ?
Після опівночі перед обстеженням уникати вживання напоїв із кофеїном: кави, чаю чи безалкогольних напоїв (енерготоніків). Волосся має бути чистим і сухим, на них не повинні бути нанесені масла, аерозолі або лосьйони.
У медичному центрі Веста використовується сучасний комп'ютерний програмно-апаратний комплекс щодо ЕЭГ. Енцефалографи такого класу мають високу чутливість!
Електроенцефалографія (ЕЕГ) – метод дослідження функціонального стану головного мозку, заснований на реєстрації його біоелектричної активності через покривні тканини голови.
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
МРТ КТ Хмельницький Ультрадіагностика
вул. Камянецька, 76 (Філармонія) т. 0966609569
вул. Пілотська, 1 (територія Обллікарні) т. 0682668078
https://mrt-ct.com.ua/
Неактивний
Сторінки 1
[ Згенеровано за 0.026 сек, 8 запитів виконано - Використано пам'яті: 558.38 Кбайт (Пік: 578.04 Кбайт) ]